fbpx

Fiyatlandırma &
Sık Sorulan Sorular

Dönem kaydı

Üyelikleri

Paketlerimiz tüm hizmetlerimizin belirleyici ücretlerini kapsamamaktadır. Talepleriniz doğrultusunda aylık veya dönemlik ücretlerimizi öğrenmek için bizim ile iletişime geçiniz.

Standart Paket

879₺

/Aylık
Üyelik Paketi

4889₺

/Dönemlik
Çağdaş Paket

2289₺

/Aylık
Merak ettiğini bir konu var mı?

Sık Sorulan
Sorular

Eğer aradığınız cevabı bulamadıysanız lütfen bizi arayınız.

Generation Utopia müfredat planlama, değerlendirme, raporlama ve daha fazlasını içeren müfredat odaklı bir öğrenim platformudur. GenUtopia okullara tutarlı, modern ve mobil kullanıma hazır bir sistemi tek bir arayüzde sağlar ve yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere ve ebeveynlere öğrenmenin ve öğretmenin tüm yönlerini yönetmelerine kolaylık sağlayan kesintisiz ve entegre bir deneyim sunar.

Generation Utopia yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere ve ebeveynlere basılı formlara, ortak drive’lardaki Word belgelerine ve Excel elektronik tablolarına göre daha verimli bir alternatif sunar. 600’den fazla akademik ve akreditasyon standardına erişim ile herhangi bir akademik programın etkili bir şekilde uygulanmasını ve yönetilmesini desteklemek için müfredat odaklı bir öğrenme platformu olarak tasarlanmıştır. Generation Utopia’nın amacı, dünya çapında eğitimde verimliliği artırmaktır. Bu, öğretmenler ve yöneticiler için daha iyi müfredat oluşturma araçlarına, analizlere ve ders takvimlerine kolay erişimi; öğrenciler için özelleştirilebilir proje tabanlı öğrenme ve öğrenim takibini içerir.

Generation Utopia, sunucularımızda konumlandırılmış web tabanlı bir uygulamadır. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve JavaScript’in etkin olduğu bir web tarayıcısıdır. En iyi deneyim için Google Chrome’u kullanmanızı öneririz. Ancak Safari, Firefox ve diğer internet tarayıcılarının son sürümleri de hem Mac’lerde hem de bilgisayarlarda çalışacaktır. Generation Utopia’nın mobil sürümü, web sürümüne eşdeğer olmakla birlikte öğrenciler, ebeveynler, öğretmenler ve yöneticiler için mevcuttur. Generation Utopia’yı telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza Apple AppStore veya Google Play’den indirebilirsiniz.

Generation Utopia, yıllık abonelik hizmeti olarak sunulur ve ücreti ders ve kurs seçimine göre değişkenlik gösterir. Daha fazla bilgi ve resmi bir fiyat teklifi için lütfen bilgileriniz ile birlikte support@genutopia.com adresinden veya telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçin.

Generation Utopia, sistemlerimizi korumak için en iyi uygulamaları kullanır ve verilerinizi güvende tutmaya kararlıdır. Bu uygulamalar, SSL bağlantılarından, kaynak kodumuzun sürekli güvenlik incelemesinden geçmesine kadar uzanır. Sistemimiz ISO 27001 sertifikalı ve GDPR uyumludur.

Doğrudan web sitemize buradan kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bizi 05411155011 numaralı telefondan da arayabilirsiniz.

Birinci sınıf öğrenci destek ekibimiz, sorulara hızlı ve kapsamlı yanıtlar verebilmek amacıyla sizler için çalışmaktadır. Sizlere yılın 365 günü, aramanızın ardından maksimum 24 saat içinde telefon veya e-posta ile yanıt vereceğimizi garanti ederiz. Telefonlarınız 7/24 öğrenci destek ekibimizin bir üyesi tarafından kontrol edilmektedir. Bir temsilcinin müsait olmaması durumunda, tüm sesli mesajlara çalışma saatleri içinde, hafta sonları ise 24 saat içinde geri dönüş yapılır. Ayrıca buradan kaydolabileceğiniz, ücretsiz web seminerleri de sunmaktayız.

Kredi kartı, banka kartı ve banka eft/havalesi ile ödeme kabul ediyoruz. Bir kredi kartı güncellendiğinde veya ödenmemiş bir fatura varken girildiğinde, ödeme hemen işleme alınacaktır. Ödemeler hesabın yenileme tarihinde sisteme önceden kayıtlı olan kredi kartları üzerinden ücretlendirilecektir.

Çevrimiçi sınıfların genellikle eşzamanlı olma zorunluluğu olmayan veya öğrencinin dilediği saate göre ayarlayabildiği bölümleri vardır. Öğrenciler çalışmalarını kendi belirledikleri süreç içerisinde tamamlarlar. Ancak yine de öğrencilerin, öğrencilere esneklik sağlayan bir format olan haftalık son teslim tarihlerine uymaları beklenmektedir. Bazı çevrimiçi kurslarda, öğrencilerin canlı dersleri eşzamanlı olarak izlemeleri ve bazen Zoom gibi video konferans platformları aracılığıyla tartışmalara katılmaları gerekmektedir.

Çevrimiçi eğitim esnekliği ile bilinir, ancak çalışmalar çevrimiçi derslere katılımın birkaç ek faydasını daha tespit etmiştir:

 • İletişim: Çoğu öğrenci, çevrimiçi ortamda sınıf içi müzakerelere girerken sınıfta olduğundan daha rahattır. Bu öğrencilerde işitme veya konuşma bozuklukları olabilir, farklı bir dil konuşuyor olabilirler, şiddetli sosyal kaygıları olabilir; ya da düşüncelerini düzenleyebilmek adına daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor olabilirler.
 • Kişiselleştirilmiş öğrenim: Tüm öğrenciler aynı şekilde öğrenmez. Web tabanlı öğrenme, eğitmenlere öğrenmeyi kişiselleştirme ve aynı içeriği videolar veya simülasyonlar gibi farklı ortamları kullanarak farklı şekillerde sunma olanağı tanır. Çevrimiçi sınıflar materyallere ve derslere 24 saat erişim sağlar. Böylelikle öğrencilere en çok odaklanabildikleri anlarda da derslerine çalışabilmeleri için fırsat sunulur.
 • Erişilebilirlik: Çevrimiçi programlar öğrenimin önündeki zamansal, mekansal ve diğer engelleri aşar. Bu, tam zamanlı çalışanlar, uzak bölgelerde yaşayanlar veya orduda çalışanlar için yararlı olabilir.
 • Uyarlanabilirlik: Yazılı metinleri, konuşmaları ve diğer uyarlanabilir teknolojileri bütünleştiren öğrenme yönetimi sistemleri; öğrencileri fiziksel, davranışsal ve öğrenme zorlukları konusunda destekler.
 • Verimlilik: Araştırmalar, çevrimiçi öğrencilerin, sınıfta eğitim alan öğrencilerle aynı öğrenme sonuçlarını yarı zamanda elde etme eğiliminde olduklarını göstermektedir.
 • Katılım: Çevrimiçi platformda eğitim veren öğretmenler, öğrencileri motive etmek ve öğrenmeyi geliştirmek amacıyla oyunları, sosyal medyayı, sanal ödülleri ve diğer ilgi çekici teknolojileri kullanabilir.

Aktif bir aboneliğiniz olduğu sürece abonelik içeriğine sınırsız erişime sahip olacaksınız. Aboneliğinizi iptal ederseniz, Abonelikler sayfanızda yayınlanan fatura döneminizin son tarihine kadar abonelik içeriğine erişebileceksiniz.

Web sitemizde sunulan bazı kurslar ücretsizdir. Bu kurslar kural gereği kısa sürelidir (1 ila 3 ders ) ve size öğretebileceklerini size tanıtmak amacıyla ücretli kursların eğitmenleri tarafından hazırlanılan pratik kurslardır. Ücretsiz kurslarda, ücretli kursların aksine, öğretmenle hiçbir etkileşim yoktur; her dersin ardından öğrenciye bir ödev verilir, ancak kursun eğitmeni ödevi kontrol etmeyecek veya sorularınızı yanıtlamayacaktır. Aksi takdirde, bu kursların ücretli olanlardan bir farkı yoktur ve hepsi tanıtımda yazılanları öğretir.

Lütfen hangi derse katılmak istediğinizi bize bildirin, biz de sizin için öğretebilecek bir öğretmen bulalım.

Öğretmenlerimiz, öğrencileriyle paylaştıkları bir e-öğrenme materyalleri koleksiyonuna sahiptir. Eğitim materyalleri sürekli güncellenmektedir.

Herkes yurtdışında okumak için farklı gerekçelere ve amaçlara sahiptir. Bazı öğrenciler yeni bir kariyer yolu keşfetmek veya iş görüşmelerinde iyi görünmek için yurtdışında eğitim alırken, diğerleri kişilerarası beceriler kazanmak istiyor olabilir. Yurtdışında geçirdiğiniz süre boyunca sahip olduğunuz deneyim türü gittiğiniz yere bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Bu nedenle eğitim hayatı ve sosyal hayat dengesini kurabilmek adına kişisel ilgi alanlarınıza ve ülkenin akademik itibarına göre bir eğitim yeri seçtiğinizden emin olun.

Eğitiminiz sırasında ne tür bir yaşam tarzına sahip olmak istediğinizi de düşünmelisiniz. Büyük bir şehirde mi yoksa küçük bir üniversite kasabasında mı yaşamak istiyorsunuz? Kapınızın önünde sanat ve kültür mü yoksa birinci sınıf spor tesisleri mi istiyorsunuz? İlgi alanlarınız ne olursa olsun, bunları eğitim hedefinizle eşleştirdiğinizden emin olun. Böylece yaşayacağınız bu deneyimi sevme konusunda kendinize en iyi şansı vermiş olursunuz.

 

Karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, en popüler yerlerden bazılarına (Avustralya, Kanada, Almanya, Birleşik Krallık ve ABD) bir göz atın veya üniversite sıralamamızı ve ülke rehberlerimizin tamamını görüntülemek için aşağıdaki bağlantıları kullanın: https://genutopia.com/yurtdisi-egitim/

Yani yurtdışında okumak istediğinizi düşünüyorsunuz, harika! Başlamak büyük bir süreç gibi görünebilir. Yardım etmek için buradayız. Bu adımlarla başlayalım.

 1. Yurtdışında eğitimin sizin için doğru olup olmadığına karar verin
 2. Yurtdışında ne zaman ve nerede eğitim alacağınıza karar verin
 3. Yurtdışında sunulan eğitim programlarımızı bulun
 4. Danışmanlarınız ve ebeveynlerinizle konuşun
 5. Finansal kaynakları sıralayın

Burs almaya uygun olup olmadığınızı öğrenmenin en kolay yolu, “Bilgi İste” formu aracılığıyla doğrudan enstitü ile iletişime geçmektir. Uluslararası öğrencilerse burslar hakkında bazı genel bilgiler içeren burslar bölümümüze göz atabilir.

Her okul ve programın öğrenci kabul etmek için birbirinden farklı kabul koşulları vardır. Bu gereksinimler genellikle yurtdışı eğitim sayfamızda bulunabilir. Daha fazla bilgi isterseniz veya bilgi eksikse, enstitü ile doğrudan iletişime geçmek için bir “Bilgi İste” formu gönderin.

Öğrenim ücretleri eğitim programına ve okula göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle belirli ücretler için program profillerini kontrol edin. Ücretler listelenmemişse, doğrudan okula bir “Bilgi İste” formu gönderebilirsiniz. Ülke rehberlerimiz aracılığıyla da farklı ülkelerde yaşamanın maliyetini öğrenebilirsiniz.

– Yurtdışında eğitim almak için harcadığınız sürenin uzunluğu, başvurduğunuz programa ve derece düzeyine bağlı olacaktır. Genel olarak, bir lisans derecesi üç veya dört yıllık tam zamanlı eğitim almayı gerektirirken (örneğin, Birleşik Krallık’ta çoğu bölüm için eğitim süresi üç yıl iken, ABD’de dört yıldır), yüksek lisans veya eşdeğeri bir eğitim bir veya iki yıl sürmektedir. Bir doktora (PhD) programı ise genellikle üç ila dört yıl sürmektedir.

– Dünyadaki birçok üniversitede, daha kısa süreli yurtdışında eğitim seçeneği de vardır. Öğrenci değişim programları; bir yıl, bir sömestr veya yalnızca birkaç hafta boyunca yurtdışında eğitim alabileceğiniz seçenekler sunar. Bu programlarla ilgili bilgiler, kaydolmayı planladığınız üniversitenin ve ev sahipliği yapacak olan üniversitenin web sitesinde bulunmalıdır.

– Başvurunuzu mümkün olduğunca erken değerlendirmek en iyi yoldur. Sonuçta, bir üniversiteye ne kadar erken kabul edilirseniz, seyahatlerinizi o kadar çabuk planlayabilirsiniz. Hayal kırıklığını önlemek için, ilgili tüm son başvuru tarihlerini (seçtiğiniz üniversite tarafından belirlenen) BÜYÜK HARFLER ile takviminize not edin.

– Son başvuru tarihleri ​​okula bağlı olarak farklılık gösterecektir, ancak sonbaharda (Eylül / Ekim) başlayan programlar için başvurular genellikle yılın başından (Ocak / Şubat) yılın ortasına (Haziran / Temmuz) kadar açık olacaktır.

– Giriş koşulları üniversiteler arasında ve ülkeler arasında büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle herhangi bir belge göndermeden önce olası üniversitenizin sağladığı bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun.

– Bununla birlikte, bir lisans derecesi için başvuruyorsanız, başvurduğunuz program için orta öğreniminizi gerekli notlara uygun bir standartta tamamladığınızı göstermeniz istenecektir (örneğin, not ortalamanız). Uluslararası bir yeterliliğiniz varsa ve bunun kabul edilip edilmediğinden emin değilseniz, üniversitenin kabul departmanı ile iletişime geçmelisiniz.

– Anadili İngilizce olmayan ve İngilizce konuşulan ülkelerde öğrenim görmek isteyenlerin TOEFL veya IELTS gibi bir İngilizce dil sınavına girerek İngilizce dil yeterliliğini kanıtlaması gerekebilmektedir. Diğer dillerde okuyacaklar için de benzer sınavlar gerekebilir.

Evet, çok mümkün. Öğrencilerin mükemmel bir çalışma-yaşam dengesine sahip olmalarını ve ayrıca isterlerse yarı zamanlı çalışabilmelerini sağlayan esnek bir öğretim tarzına sahiptirler.

Evet. Her biri farklı bir dil yeterliliğine odaklanan çeşitli ders türlerimiz var: Konuşma, Konuşma Becerileri, Dilbilgisi, Kelime Bilgisi, Okuma ve Yazma. Bu becerilerle, her durumda güvenle konuşabilecek, dünyanın her yerinden anadili İngilizce olanları anlayabilecek ve cümle kurarken kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Bir dil öğrenme müfredatı takip etmekten çok daha fazlasıdır. Anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz bu noktada devreye girmektedir. Tüm öğretmenlerimiz sertifikalı, kalifiye ve öğretim deneyimine sahip öğretmenlerdir. Öğretmenlik onların hobileri değil, kariyerleridir.

Generation Utopia ile çevrimdışı bir okul arasındaki en temel fark, Lingoda’nın yoğun programınıza uymasıdır: her zaman ve her yerden istedeğiniz dersi alabilirsiniz. Bunun dışında Generation Utopia’yı çevrimiçi sisteme taşınan geleneksel bir okul olarak düşünebilirsiniz. Tüm öğretmenlerimizin anadili İngilizce’dir ve dersler süresince dil eğitimi uzmanları tarafından hazırlanan öğrenim planlarını takip edeceklerdir.

Hayır, biz bir dil öğrenme uygulaması değiliz. Biz, çevrimiçi bir dil okuluyuz. Sizlere okulda olduğu gibi, sertifikalı, anadili İngilizce olan öğretmenlerin verdiği canlı dersler sunuyoruz. Bizler Generation Utopia’da hiçbir şeyin gerçek bir kişiyle geçilen etkileşimin ve özelleştirilmiş geri bildirimlerin yerini alamayacağına inanıyoruz.

Kesinlikle hayır. Alacağınız dersleri kendi programınıza en uygun olacak şekilde planlayabilirsiniz. Bir dersi bir gün saat 19:00’da alırken, başka bir gün saat 10:00’da alabilirsiniz. Bu, öğrencilerimizin çevrimiçi ders sınıflarımızı, bir programa bağlı kalmanız gereken geleneksel dil okullarına tercih etmelerinin nedenlerinden biridir. Bizimle kendi programınızı planlayabilirsiniz.

Bu süre değişkenlik göstecektir. Yeni bir beceri öğrenirken olduğu gibi, ilerleyişiniz çabalarınıza bağlıdır. Eğer bir dili hızlı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, dil öğrenimini istikrarlı bir alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, derse katılım sağlamanız ve dersin sonunda açılan indirilebilir materyalleri tamamlamak en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca becerilerinizi geliştirme süreniz hangi yabancı dil planını seçtiğinize bağlıdır, çünkü bazı yabancı dil planları diğerlerine kıyasla daha yoğun bir eğitim programı içermektedir.

Elbette! Hatta her derste öğretmenlerinizi değiştirebilirsiniz. Aslında, neredeyse her zaman yeni bir öğretmenden eğitim alacaksınız -ki bu methodun başarısının önemli bir parçasıdır. Böylece, farklı aksanlara ve konuşma tarzlarına maruz kalabilir, herhangi bir bölgeden anadili İngilizce olan kişileri anlayabilirsiniz.

Evet! Politikamız gereğince, bir dersi dersin başlamasından 24 saat önceye kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Ayrıca bir dersi başka bir gün almak üzere yeniden planlayabilirsiniz. Öğrenci ve öğretmen arasındaki zaman farkını göz önüne alarak, öğretmeni dersin iptali hakkında bilgilendirmek için gerekli zamanımız olmalıdır. Öğretmen 8-12 saat boyunca uyuyabilir veya çevrimdışı modda kalabilir!